Tłumaczenia techniczne - Kompendium wiedzy
Jeśli chodzi o tłumaczenia techniczne to...
Co sprawia, że e-mail wprowadzający jest doskonały? Nigdy wcześniej nie widziałeś nieznajomego osobiście i musisz wysłać wiadomość. Co powinieneś zrobić, aby przedstawić się w e-mailu w jak najbardziej efektywny sposób i sprawić, że osoba ta będzie chciała jak najszybciej na Ciebie odpowiedzieć?
W rzeczywistości napisanie wiadomości do kogoś, kogo nigdy nie spotkałeś, nie jest trudnym zadaniem. Ale napisanie wiadomości e-mail, na którą otrzymasz odpowiedź, to już zupełnie inna historia. Trzeba wiele wysiłku, aby napisać go skutecznie i przyciągnąć uwagę potencjalnego czytelnika już w temacie wiadomości.
Poczta elektroniczna to wciąż jeden z najpopularniejszych sposobów utrzymywania kontaktu z profesorami, potencjalnymi pracodawcami, współpracownikami i klientami. Według Badania Adestraprawie 80% Millennialsów preferuje komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej, zwłaszcza w sprawach związanych z edukacją lub biznesem.
Ponieważ jest to tak powszechna forma komunikacji, łatwo jest wtopić się w tłum. Być może próbujesz przedstawić się po angielsku aby nawiązać kontakt z potencjalnym klientem lub partnerem do współpracy. Jak zamierzasz konkurować z setkami innych wiadomości e-mail w ich skrzynce odbiorczej? Kiedy tworzysz wiadomość wprowadzającą, najważniejsze jest, aby odłożyć na bok wszystkie zmartwienia i skupić się na treści, która przyciągnie uwagę odbiorcy i jasno przedstawi powody napisania wiadomości.
Aby ułatwić Ci zadanie jak się przedstawić w e-mailuzebraliśmy listę przydatnych wskazówek i przykładów. Postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, a z pewnością otrzymasz odpowiedź na swoje e-maile.
Czy musisz napisać e-mail do zupełnie obcej osoby? Niezależnie od tego, czy jest to wiadomość formalna, czy nieformalna, z pomocą kilku trików powinieneś zrobić pozytywne pierwsze wrażenie. Oto sześć kroków, dzięki którym w końcu zrozumiesz jak się przedstawić po angielsku i napisać idealnego e-maila.
Zastanów się, ile e-maili usunąłeś, nawet ich nie otwierając? W tym przypadku nie ma znaczenia, jak doskonały jest wstęp, jeśli czytelnik nawet nie otworzy Twojego e-maila. Ale stworzenie zwycięski tematmasz szansę, że zostaniesz zauważony.
Jaki jest klucz do stworzenia idealnego tematu? Przede wszystkim powinien być krótki, tak aby odbiorca mógł go bez problemu przeczytać na urządzeniu mobilnym. Rozbudzaj ciekawość czytelników, ale jednocześnie bądź konkretny. Niech wiedzą, po co piszesz.
Jak napisać idealny temat:
Twój temat powinien mieć mniej niż 30 znaków. Nie pisz go wielkimi literami ani nie używaj ogólnych zwrotów, takich jak "Witaj".
Głównym celem Twojego e-maila wprowadzającego jest nawiązanie kontaktu z daną osobą, niezależnie od tego, czy jest to Twój kolega, pracodawca, klient czy potencjalny partner. Ale jak wybrać odpowiednie powitanie? Przede wszystkim pomyśl o swoim odbiorcy. Kim jest ta osoba? Wybierając pozdrowienie, które jest im znane, pokażesz, że dobrze się rozeznałeś.
Jeśli chcesz przedstawić się w mailu o pracęwybierz klasyczne "drogi", zwłaszcza gdy piszesz do kogoś, kto zajmuje się finansami. Jeśli zamierzasz komunikować się z osobą z mniej formalnej dziedziny, takiej jak podróże, media czy moda, wybierz "hello", "hi" lub "hey". Należy wystrzegać się archaicznych wyrażeń, takich jak "Do kogokolwiek".
Zastanów się nad drugą częścią powitanianadaj mu osobisty charakter, używając imienia odbiorcy. W dzisiejszych czasach jest to norma w różnych branżach. Oczywiście, musi być ono napisane bez błędów.
[subscription_form]
Wprowadzenie lub linia wstępna to najważniejsza część Twojego emaila. Musisz dostarczyć swojej grupie docelowej powodów, które zmotywują ją do dalszego czytania. Jeśli nie chcesz zawieść, nigdy nie podkreślaj, że jesteś kimś obcym. Oto najgorsze zwroty, jakich możesz użyć w swojej linii wstępnej:
Zamiast tego opowiedz im krótko o sobie. Jeśli przedstawiasz się w wiadomości e-mail klientowipracodawcy lub jakiejkolwiek innej osobie, której nie znasz, przedstaw się jak najdokładniej. Wystarczy krótkie zdanie, w którym podasz swoje imię i nazwisko, stanowisko oraz powód, dla którego się z nimi kontaktujesz. Na przykład możesz napisać: "Nazywam się [Imię]. Pracuję na stanowisku [Stanowisko] w [Firma/ Branża]". Używaj szczegółów, które są istotne dla odbiorcy.
Nie jest tajemnicą, że ludzie wolą mówić o sobie. Dlatego możesz w kilku słowach pokazać, co najbardziej podoba Ci się w pracy, blogu, ukończonych projektach lub innych osiągnięciach czytelnika. Nie ulega wątpliwości, że szczery i przemyślany komplement może stanowić wartość dodaną.
Możesz też wykorzystać znajomości i wspomnieć o wspólnym znajomym. Ludzie są bardziej otwarci na dalszą współpracę z nieznajomym, który został im polecony przez kogoś, kogo znają. Jeśli już na początku powiedziałeś coś miłego, nie musisz robić nic więcej.
Teraz, kiedy już przykułeś uwagę odbiorcy, nadszedł czas, aby powiedzieć mu, czego chcesz. Tekst powinien być zwięzły, 2-3 akapity w zupełności wystarczą. Nie używaj więcej niż kilku zdań w jednym akapicie. Jeśli nie chcesz, aby Twoja wiadomość wylądowała w koszu, spraw, aby Twoje wyjaśnienie było jak najistotniejsze dla czytelnika.
Bądź uprzejmy, ale jednocześnie pewny siebie. Nie używaj zwrotów typu: "Wiem, że jesteś zbyt zajęty, ale...", "Zwykle nie pytam, ale..." itp. Te słowa mogą sprawić, że będziesz wydawać się zdesperowany i niepewny siebie.
Jeśli chcesz przeprowadzić wywiad z odbiorcą na potrzeby swojego bloga, napisz coś takiego: "Wykonałeś imponującą pracę w [Branża/Firma] przy tworzeniu [Kampanii/Programu]. Chciałbym przeprowadzić z Tobą wywiad dla mojego bloga [Nazwa], który ma ponad [Liczba] czytelników. Czy masz czas na rozmowę w przyszłym tygodniu?".
Twoje zakończenie jest prawie tak samo ważne jak linia wstępna. Najlepszy email jest krótki, więc nie dodawaj żadnych zbędnych szczegółów ani nieistotnych informacji. Zakończ go zwrotami takimi jak:
Pamiętaj, że maile z podziękowaniem zwiększają Twoje szanse na otrzymania odpowiedzi. Również, dodaj podpis aby ułatwić odbiorcy skontaktowanie się z Tobą.
Wykonaj te proste kroki, a z powodzeniem przedstawić się w wiadomości e-mail współpracownikowi lub dowolnej innej osobie. Przed wysłaniem wiadomości upewnij się, że nie zawiera ona błędów, sprawdź kilka razy gramatykę i pisownię. Pamiętaj, że masz tylko jedną okazję, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie.
Od momentu pojawienia się informacji o pierwszych potwierdzonych przypadkach najnowszej odmiany...
Czytaj więcejDziś proponujemy krótką listę ciekawostek na temat języka angielskiego (i języków w ogóle)...
Czytaj więcejMiędzynarodowy Dzień Kobiet, pierwotnie znany jako Międzynarodowy Dzień Kobiet Pracujących...
Czytaj więcej