loader
Tłumaczenie stron internetowych

11 Najlepsze zajęcia i kursy języka japońskiego online [2022 streszczenia i recenzje]

Znalezienie odpowiednich materiałów do nauki japońskiego może być wyzwaniem... i jest to jeden z powodów, dla których wiele osób rezygnuje z nauki na tak wczesnym i kluczowym etapie.

Być może nauczyciel prowadzący zajęcia w lokalnej grupie nie był tak biegły, jak myślałeś, że będzie, albo nie odczuwasz postępów dzięki aplikacji, której używasz, albo filmy na YouTube, które oglądasz, sprawiają, że zasypiasz.

Ale nie obawiaj się! Istnieje wiele zajęć i kursów języka japońskiego online, na których możesz ćwiczyć język i uczyć się w sposób, który ci odpowiada.

Nauka japońskiego poprzez zajęcia i kursy online może być bardziej efektywna - i często o wiele bardziej przystępna cenowo - niż tradycyjne metody. Nie musisz pakować walizek do Japonii, żeby nauczyć się japońskiego... możesz to zrobić w zaciszu własnego domu!

11 najlepszych kursów japońskiego online

Przeszukiwanie szerokiego wachlarza opcji może pochłonąć Twój czas i energię. Dlatego stworzyliśmy listę jedenastu różnych sposobów na naukę japońskiego online. Ułożyliśmy te kursy według stylu nauki i zainteresowań, w których się specjalizują, abyś mógł wybrać kurs japońskiego, który będzie Ci odpowiadał. Zaczynajmy!

 • Preply: Najlepszy do zajęć na żywo, jeden na jeden z tutorem
 • Clozemaster: Najlepszy dla gier i zabaw
 • Bunpo: Najlepszy do nauki gramatyki japońskiej
 • JapanesePod101: Najlepszy dla treści audio
 • Udemy: Najlepszy dla początkujących
 • Memrise: Najlepszy dla technologii
 • Japoński Instytut Online: Najlepszy do zajęć grupowych
 • NHK: Najlepsza strona dla bezpłatnych zasobów
 • Cały japoński przez cały czas: Najlepsze dla pomysłów do samodzielnej nauki
 • Kanshudo: Najlepsze dla gier i flashcards
 • Mistrz Nihongo: Najlepsze dla szybkich lekcji

Preply

Najlepszy sposób na zajęcia z korepetytorem na żywo, 1 na 1

Preply działa poprzez łączenie osób uczących się języka z ekspertami nauczycielami języka japońskiego na lekcjach online w systemie "1 na 1". Kiedy się zapiszesz, Twój nauczyciel stworzy indywidualny plan nauki dostosowany do Twojego poziomu zaawansowania, harmonogramu zajęć i innych potrzeb.

Twój nauczyciel jest jak trener językowy, w pełni skoncentrowany na tym, aby poprowadzić Cię (a nie całą klasę innych uczniów) od podstaw języka japońskiego do poziomów zaawansowanych. Wszystko to odbywa się poprzez konwersacje 1 na 1, co jest sprawdzony sposób na zwiększenie zapamiętywania nowych japońskich słów, w połączeniu z pakietem wbudowanych narzędzi do nauki, takich jak tablice i czat na żywo. Dzięki funkcji Preply vocabulary można nawet później ćwiczyć te słowa jako flashcards.

Jeśli chodzi o cenę, to wyszukiwanie korepetytorów możesz wybrać, za co chcesz zapłacić. Ceny w serwisie Preply zaczynają się od 5 dolarów za godzinę. Jeśli nie będziesz zadowolony z pierwszej lekcji, Preply zwróci Ci pieniądze lub bezpłatnie wymieni korepetytora.

 • Plusy: Preply daje ci prywatne lekcje z twoim prywatnym trenerem językowym, co jest skutecznym sposobem na ćwiczenie mówienia i oznacza, że każda lekcja może być dostosowana do twoich potrzeb.
 • Minusy: Sesje wideo na żywo wymagają silnego i stałego połączenia z Internetem.

Clozemaster

Najlepsza dla grywalizacji

Clozemaster ma na celu szybką naukę języka poprzez przekształcenie testów cloze (pytań typu "wypełnij puste pola") w grę z tysiącami zdań, biernym i czynnym treningiem zapamiętywania, a także ćwiczeniem mówienia i słuchania.

Rejestracja i gra w Clozemaster jest bezpłatna. Istnieje również Clozemaster Pro z bardziej zaawansowanymi funkcjami, takimi jak faworyzowanie zdań i dostosowywanie gry, oferowany w cenie 8 dolarów miesięcznie lub 60 dolarów rocznie.

 • Plusy: Jeśli twoim celem jest szybkie poszerzenie słownictwa japońskiego i dobra zabawa, Clozemaster jest wciągającym narzędziem, z którego będziesz chciał często korzystać.
 • Wady: Zdania w Clozemasterze mogą być nieco skomplikowane dla początkujących. Jest on tworzony przez AI i uczenie maszynowe i może czasami zawierać błędy, z których Ty, jako osoba dopiero ucząca się języka, możesz nawet nie zdawać sobie sprawy.

Bunpo

Najlepszy do nauki gramatyki japońskiej

Bunpo to świetne narzędzie do nauki jednej z najtrudniejszych części języka japońskiego - gramatyki (po japońsku zwanej bunpō). Oprócz nauki gramatyki, Bunpo uczy również kany, istotnej części japońskiego systemu pisma, która jest używana do pisania obcych słów. Można tu również nauczyć się podstawowego słownictwa, ale to właśnie gramatyka jest tym, co naprawdę wyróżnia Bunpo.

Bunpo oferuje wyjaśnienia, przykłady i ćwiczenia, które pomagają w nauce gramatyki japońskiej. Koszt Bunpo zaczyna się od 6,99 dolarów miesięcznie.

 • Plusy: Bunpo jest dobrze skonstruowany, zawiera wiele przykładów zdań i jest wspaniałą opcją dla uczących się japońskiego, którzy wiedzą, że głównym obszarem, nad którym muszą popracować, jest gramatyka.
 • Wady:: Ćwiczenia mogą być nieco monotonne i nie jest to najlepsze uniwersalne źródło do nauki japońskiego.

JapanesePod101

Najlepszy pod względem zawartości audio

Jak można się domyślić po nazwie, JapanesePod101 koncentruje się na nauczaniu języka japońskiego poprzez lekcje audio (i wideo) w stylu podcastu, z sympatycznymi prowadzącymi i interesującymi dialogami.

JapanesePod101 utrzymuje dobry poziom spójności w jakości swoich lekcji, a funkcja "Ścieżki nauki" jest ogromnym ułatwieniem w nawigacji po lekcjach. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobra opcja dla każdego, kto uczy się japońskiego.

Jeśli chcesz wskoczyć do losowo wybranej lekcji audio i rozpocząć naukę, to masz do wyboru wiele różnych lekcji, a ich jakość jest na stałym poziomie. Można również skorzystać z opcji "Ścieżki nauki", która zapewnia uporządkowaną ścieżkę nawigacji w procesie nauki japońskiego. Cena za to wszystko zaczyna się od 8 dolarów miesięcznie.

 • Plusy: Wciągający sposób nauki japońskiego, z dużą ilością humoru i opowiadania historii. Lekcje opierają się na sobie nawzajem, dzięki czemu można robić postępy, słuchając więcej. Świetna opcja dla osób, które już są fanami nauki japońskiego za pomocą podcastów.
 • Wady: Ponieważ lekcje koncentrują się na dialogach, nie będziesz mieć żadnej praktyki w czytaniu i pisaniu po japońsku, więc będziesz musiał połączyć JapanesePod101 z innym źródłem.

Udemy Japoński Kurs dla początkujących

Najlepszy dla początkujących

Jeśli lubisz uczyć się czegokolwiek online, istnieje duże prawdopodobieństwo, że znasz już Udemy, popularną platformę kursów online. Udemy oferuje szeroką gamę kursów języka japońskiego, ale najlepszym z nich, jeśli dopiero zaczynasz, jest kurs japońskiego dla początkujących.

Kurs online dla początkujących zapoznaje z podstawami wymowy japońskiej, a także z powitaniami, prostymi rozmowami i podstawowymi wyrażeniami. Cena kursu to jednorazowa opłata w wysokości 18 dolarów, ale ceny na Udemy stale się zmieniają, więc warto sprawdzić, czy można uzyskać najlepszą ofertę.

 • Plusy: Instruktorzy są ekspertami, płaci się za kurs i jest 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.
 • Wady: Ten kurs jest świetny do opanowania samych podstaw, ale nie ma zbyt wielu możliwości, aby ćwiczyć dalej.

Memrise

Najlepszy ze względu na technologię

Memrise zajmuje się nauczaniem języka japońskiego online poprzez zanurzenie się w języku, stosując trzystopniowe podejście, które obejmuje naukę słów i zwrotów, słuchanie nagrań audio i wideo od native speakerów oraz naukę mówienia. Zawiera ponad 4600 słów i zwrotów oraz ponad 10 000 nagrań audio i wideo z udziałem rodzimych użytkowników języka.

Memrise można pobrać i zarejestrować się za darmo, a wersja pro jest oferowana w cenie 8,99 USD miesięcznie, 39,99 USD rocznie lub 119,99 USD za dożywotnią subskrypcję.

 • Zalety: Memrise koncentruje się na tym, abyś nabrał pewności siebie w mówieniu w nowym języku, a jego kursy są tworzone przez japońskich ekspertów językowych, którzy wiedzą, czego musisz się nauczyć, aby poradzić sobie w prawdziwych sytuacjach życiowych.
 • Wady: Memrise celowo pomija naukę gramatyki, aby nie onieśmielać użytkowników, co może być świetnym rozwiązaniem dla niektórych, ale może nie pasować tym, którzy chcą się uczyć gramatyki.
Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

 • Znajdź mojego korepetytora online teraz
 • 1456 opinii, "Doskonały"

Japoński Instytut Online

Najlepszy dla zajęć grupowych

Japoński Instytut Online oferuje zajęcia w małych grupach liczących od dwóch do siedmiu uczniów w każdej klasie. Nauczysz się wszystkiego: wymowy japońskiej, mówienia, słuchania, czytania, gramatyki, słownictwa i kanji (pisma japońskiego).

Istnieje 20 różnych klas, dzięki czemu łatwo znaleźć taką, która odpowiada twojemu poziomowi zaawansowania. Możesz otrzymać 3 próbne lekcje grupowe za 9 dolarów. Następnie możesz kupić kursy w pakietach w cenie od 49,99 dolarów za 5 lekcji do 599,99 dolarów za 90 lekcji.

 • Plusy: Możesz brać tyle lekcji dziennie, ile chcesz, z każdym nauczycielem, co jest świetne dla tych, którzy chcą wziąć udział w kursie, ale także uczyć się we własnym tempie. Dostępna jest również opcja prywatna, choć JOI poleca kursy grupowe.
 • Wady: Podczas gdy dla niektórych lekcje w małych grupach mogą być świetnym rozwiązaniem, inni mogą preferować zajęcia indywidualne, do czego JOI nie jest stworzone.

NHK

Najlepsze z darmowych zasobów

Strona internetowa NHK Easy Japanese pomaga w nauce przydatnych na co dzień wyrażeń poprzez dialogi. Każda lekcja audio trwa 10 minut, a lekcja wideo tylko 30 sekund. Łącznie jest 96 lekcji, co jest świetnym wynikiem jak na darmowy zasób.

 • Plusy: Może służyć jako przystępne, zabawne wprowadzenie do nauki japońskiego dla początkujących i jest świetnym sposobem na ćwiczenie rozumienia ze słuchu.
 • Wady:: Materiał ten nie jest zbyt obszerny, zawiera tylko 96 lekcji.

Cały japoński przez cały czas

Najlepsze pomysły do samodzielnej nauki

All Japanese All the Time to strona poświęcona nauce japońskiego, oparta na doświadczeniach jej twórcy, znanego jako Khatzumoto, który nauczył się japońskiego w 18 miesięcy przed przeprowadzką do Japonii.

Strona zawiera ogromną bibliotekę darmowych artykułów na temat technik, motywacji, wyzwań i strategii, a także różne produkty do nauki japońskiego oraz wersję pro strony dostępną za opłatą. AJATT Plus kosztuje 9,95 dolarów miesięcznie, 49,95 dolarów co pół roku lub 89,95 dolarów rocznie.

 • Plusy: Wiele osób uwielbia styl pisania AJATT i przysięga na unikalne wskazówki i metodologię prezentowane na stronie.
 • Wady: Strona AJATT może być dość zagmatwana i wymaga nieco głębszej analizy, aby ją zrozumieć. Nie jest tak przyjazna dla użytkownika, jak niektóre z innych opcji na tej liście.

Kanshudo

Najlepsza dla gier i flashcards

Kanshudo pomaga w nauce kanji, zaczynając od 20 lekcji kursu dla początkujących, który wprowadza pięć kanji na lekcję, a także kilka przykładowych słów i zdań. Można ćwiczyć śledzenie kanji i grać w gry związane z kulturą i geografią Japonii, aby sprawdzić swoją pamięć.

W kursie dla średnio zaawansowanych, który jest płatny, zaczynasz ćwiczyć używanie kanji w zdaniach. Na stronie internetowej znajdują się również materiały do czytania uporządkowane według poziomów zaawansowania. Kanshudo jest bezpłatny, a plany premium zaczynają się od 6 dolarów miesięcznie.

 • Plusy: Jeśli lubisz ćwiczenia i gry, Kanshudo to świetny sposób, aby pomóc Ci zapamiętać kanji.
 • Wady:: Kanshudo nie zagłębia się zbytnio w gramatykę ani słownictwo, więc najlepiej używać go jako źródła uzupełniającego.

Nihongo Master

Najlepszy do szybkich lekcji

Nihongo Master oferuje dużą, obszerną bazę szybkich lekcji języka japońskiego, przedstawionych w zabawny i humorystyczny sposób. Opiera się ona na idei robienia szybkich postępów poprzez konsekwentne przestrzeganie podstawowych nawyku językowego nauki przez 15 minut każdego dnia.

Platforma jest pełna inteligentnych narzędzi do śledzenia postępów, ćwiczenia kanji, a nawet konkurowania z innymi. Cena waha się od 19,99$ miesięcznie, 99,99$ za 6 miesięcy lub 159,99$ rocznie.

 • Plusy: Nihongo Master oferuje obszerną bibliotekę lekcji języka japońskiego, bogate słownictwo i słownik kanji oraz pomocną społeczność, do której można kierować pytania.
 • Wady: Cena kursu Nihongo Master jest dość wysoka i skupia się on raczej na materiałach do nauki w małych porcjach niż na dogłębnej nauce.

Wybór odpowiedniego dla siebie kursu japońskiego

Oto one: jedenaście kursów japońskiego online do wyboru. Ostatecznie najlepszym kursem dla Ciebie będzie ten, który najbardziej pasuje do Twoich własnych preferencji, stylu nauki i celów, więc nie wahaj się wypróbować kilku różnych opcji.

Mamy nadzieję, że ta lista da Ci wiele możliwości rozpoczęcia lub kontynuowania nauki języka i odkrycia, co jest dla Ciebie najlepsze.